Google Mythbusitng czyli SEO’wi pogromcy mitów

Branża SEO i działania z nią związane są dość skomplikowane do wytłumaczenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie ma jasnych zasad, których należy się trzymać by odnieść sukces. Właściwie jakby były i każdy miałby do nich dostęp to nie miałoby to sensu. Ponieważ zarówno gdy ta dziedzina się rodziła jak i teraz trzeba doszukiwać się analogii w ciągle zmieniającym się środowisku, naturalnym jest to, że narosło w branży sporo mitów. Dlatego Google niedawno uznał, że część z złych przeświadczeń i mitów związanych z pozycjonowaniem należy rozwiać i obalić.

Zobacz też artykuł: Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

SEO Mythbusting

Dnia 2 maja 2019 Google na swoim kanale Youtube Google Webmasters opublikował trailer, w którym zapowiedział rozpoczęcie serii SEO Mythbusting prowadzonej przez Martina Splitta.

Google zauważył, że osoby zajmujące się tworzeniem stron oraz pozycjonowaniem witryn to nie te same osoby i nie zawsze się rozumieją. Z własnych obserwacji mogę dodać, że czasami sugestie niektórych zmian są bagatelizowane, albo uznawane za abstrakcyjne przez webdeveloperów. Dlatego za pomocą nowej serii komunikacja między światami pozycjonerów i twórców witryn internetowych ma być ułatwiona. Przy okazji Google informuje, że dzięki tym filmom błędne przeświadczenia wypracowane przez lata działań w wyszukiwarce zostaną wyplenione ze środowiska. Czy tak się rzeczywiście stanie i co Google ma zamiar ujawnić lub może dokładniej ujmując chce zasugerować społeczności? Czas pokaże!

Odcinki SEO Mythbusting

Do tej pory na kanale Google Webmasters opublikowano następujące filmy z tej serii:

Numer odcinka Nazwa odcinka Data
1 SEO Mythbusting 101 15.05.2019
2 SEO Mythbusting Googlebot 22.05.2019
3 SEO Mythbusting Structured Data (BONUS) 29.05.2019
4 SEO Mythbusting Javascript 6.06.2019
5 SEO Mythbusting WebPerformance 12.06.2019

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *