Brandowe słowo kluczowe

Brandowe słowo kluczowe (Branded keyword) – są to wyrażenia, które zawierają w sobie nazwę danej marki lub brandu / nazwy firmy pozycjonowanej witryny. Pozycjonowanie serwisu na tego typu frazy wspomaga się używając Brandowych anchorów na innych witrynach internetowych.

Słowa kluczowe zawierające brand to nie tylko wyrażenia PR-owe z dopiskami takimi jak opini, praca czy sklep, Są to też frazy partial exact match, zawierające w sobie oprócz nazwy marki anchory typowo sprzedażowe. Oznacza to, że duża część brandowych słów kluczowych to wartościowe long-taile wspomagające.

Pozycjonowanie serwisu na frazy tego rodzaju ma znaczenie nie tylko PR’owo – wizerunkowe. Wspomaga to zarówno sprzedaż jak i doświadczenia użytkownika (UX) o użytkowników znających już dany brand i szukających z nim powiązanych konkretnych produktów ze względu na zaufanie i przyjemne konotacje z daną firmą.

Dodatkowo stosowanie brandowych słów kluczowych podczas link-buildingu urozmaica i dywersyfikuje profil linkowy strony internetowej a także jest pomocne dla robotów aby mogły dopasowywać sprzedażowe słowa kluczowe do określonej marki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *