Rozkład anchor tekstów

Rozkład anchor tekstów (Anchor text distribution) – jest to ilościowe zestawienie anchorów odnośników prowadzących do określonej domeny. W rozkładzie anchorów prezentuje się jakie anchory prowadzą do danej domeny i jak często występują (zarówno liczbowo jak i w udziale procentowym wszystkich anchorów).

Narzędzie do analizowania domen dedykowane głównie dla specjalistów SEO przedstawiają takie informacje. (np. Ahref). Aspekt ten jest bardzo istotny w procesie pozycjonowania, ponieważ należy dbać o to by profil linkowy witryny był jak najbardziej zdywersyfikowany w tym o tekst odnośników (anchor text).

Zobacz też wpis o tym Jak uzyskać przekreślenie tekstu w HTML?

Analizę rozkładu anchor tekstów dokonuje się głównie pod kątem anchorów exact-match prowadzących do domeny. Ich duża ilość może chwilowo poprawić pozycje strony, jednak długofalowo naraża witrynę na karę od Google ze względu na próby manipulowania wynikami. Bezpiecznie jest posiadać dużo różnych anchorów przy dużym udziale anchorów brandowych i bazujących na adresach URL. Całość warto uzupełniać anchorami zawierającymi dokładnie brzmiące frazy oraz z częściowym ich pokryciem (partial exact match) aby profil był jak najbardziej zróżnicowany.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *