Agregator treści

Agregator treści (Content aggregator site) – jest to strona, która swój content generuje na podstawie treści dostarczanych przez inne serwisy na przykład za pomocą kanałów RSS. W ramach swojej struktury prezentuje podzielone zazwyczaj chronologicznie lub na poszczególne działy pojedyncze wpisy, które można znaleźć na innych stronach internetowych.

Swego czasu wiele osób widziało w agregatorach duży potencjał taniego generowania wartościowego contentu poprzez agregowanie wpisów z różnych blogów oferując w zamian możliwość dotarcia do odbiorców w szerszej skali. Ze względu na ryzyko duplikacji treści taka idea dość szybko odeszła do lamusa i raczej już nie jest stosowana.

Skąd ludzie biorą pomysły na treści? Część wie co to Answer the Public i z tego korzysta. Zobacz też!

Natomiast jeśli treści już opublikowane średnio działają, zobacz artykuł o optymalizacji treści na wpisach pod kątem SEO z użyciem GSC!

Natomiast istnieją agragaty branżowe, prezentujące krótkie opisy, zajawki i tytuły wpisów z innych blogów oraz linki do nich. Jest to dużo lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie pozwalające pozyskać dodatkowy ruch głównie od specjalistów z danej branży. W Polskim SEO takim agregatem jest portal: https://www.planeta-seo.pl.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *