Branded keyword

Branded keyword (Brandowe słowo kluczowe) – są to słowa kluczowe zawierające w sobie nazwę marki / brandu pozycjonowanej witryny. Pozycjonowanie na takie frazy można wspomagać wykorzystywaniem Bradowych anchorów na źródłach zewnętrznych.

Brandowe słowa kluczowe to nie tylko frazy PR-owe zawierające dopiski w stylu sklep, opinie, praca ale także frazy partial exact match, będące long tailowym rozszerzeniem anchorów sprzedażowych. Na przykład: kredyty warszawa Nazwa Marki jest jednocześnie frazą partial-match jaki i brandowym słowem kluczowym.

Przeczytaj też, Jaki sklep warto prowadzić w Polsce!

Stosowanie i pozycjonowanie strony na tego typu frazy ma jak najbardziej sens z wizerunkowego punktu widzenia jako element działań PR. Dodatkowo wspomaga też samą sprzedaż i UX (doświadczenia użytkownika), który już zna daną markę i chce znaleźć odpowiedni produkt lub usługę od firmy wobec której ma zaufanie.

Nie można pomijać też faktu, że stosowanie branded keywords w linkowaniu także urozmaica profil linkowy witryny i pomaga robotom dopasować sprzedażowe słowa kluczowe do własnej marki.

Zobacz też ogólniejszy temat: Co to jest pozycjonowanie stron?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *