Content aggregator site

Content aggregator site (Agregator treści) – jest to witryna, której zawartość jest głównie generowana na bazie treści dostarczanych z innych serwisów między innymi poprzez kanały RSS. W swojej strukturze zazwyczaj prezentują podzielone na sekcje lub chronologicznie poszczególne wpisy, możliwe do odnalezienia na innych stronach internetowych.

Parę lat temu wielu twórców oraz pozycjonerów z użyciem conent aggregator site’ów chciało wykorzystać potencjał automatycznego pobierania treści. Powstawały wtedy różnego rodzaju agregatory prezentujące treść z różnych blogów, w zamian oferując możliwość docierania do szerszego grona odbiorców niż mogliby to zrobić pojedynczy twórcy. Z czasem Google zaczął przywiązywać większą wagę do duplikacji treści i tego typu portale traciły na swojej widoczności aż odeszły w zapomnienie.

Skąd brać pomysły na wpisy? Poznaj Answer the Public! I rozwijaj SEO content!

Do dzisiaj istnieją jednak agregatory treści branżowych, które prezentują krótkie zajawki oraz tytuły artykułów z innych witryn i blogów a także co najważniejsze linki do nich. Takie rozwiązanie jest dużo bezpieczniejsze z punktu widzenia SEO niż powielanie całych treści artykułów. Ponieważ w większości z agregatorów branżowych korzystają osoby stricte z branży, można w ten sposób pozyskiwać jeszcze większy ruch nie koniecznie stricte sprzedażowy ale pomocny wizerunkowo. W Polskiej branży SEO takim agregatorem jest portal: https://www.planeta-seo.pl.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *