Deep link

Deep link (Link głęboki) – jest to link bezpośrednio odnoszący się do określonej podstrony innego serwisu zamiast do strony głównej. Jest to bardzo istotne w pozycjonowaniu zwłaszcza gdy anchor text takiego linka zawiera frazę kluczową. W ten sposób wskazuje się robotom, że w danym konkretnym miejscu znajduje się treść powiązana z użytą frazą (więcej o optymalizacji treści pod kątem SEO oraz wspomagania jej linkowaniem wewnętrznym, czyli też głębokim można znaleźć w dedykowanym temu wpisie na blogu).

Stosowanie linków głębokich też jest bardzo praktyczne do użytkowników i często bardzo naturalne. Chcąc przekazać informację, że na danym portalu jest interesujący artykuł dużo wygodniej i praktyczniej jest umieścić link do konkretnej podstrony artykułu niż do strony głównej, z której użytkownik musiałby się do niego przeklikać.

Z punktu widzenia pozycjonowania wstawianie na stronie linków głębokich jest istotne ze względu na kierowanie fraz. Domyślnie każda podstrona powinna rankować na określona frazę oraz frazy z nią bezpośrednio powiązane. Stosowanie deep linków wspomaga ten proces i jest lepsze niż tylko i wyłącznie linkowanie strony głównej serwisu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *