Google Ads

Google Ads (Adwords) – jest to system reklamowy prowadzony przez Google, który umożliwia wyświetlanie linków sponsorowanych (reklam) między innymi w wyszukiwarce. Reklamy widoczne są na samej górze wyników wyszukiwania, nad wynikami organicznymi, a czasem także na samym dole SERP-ów. Reklamy oraz linki mogą wyświetlać się także w ramach programu partnerskiego Google Adsense.

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest to, że opłaty dokonuje się za kliknięcia, które reklama wygeneruje . Dodatkowo emitowane są one osobom bezpośrednio zainteresowanym daną tematyką lub pokrewną a nie przypadkowym użytkownikom o ile odpowiednio zostanie przygotowana kampania przez specjalistę.

Efekty działań Google Ads (Adwords) są właściwie natychmiastowe w przeciwieństwie do pozycjonowania organicznego (SEO). Dzięki Ads’om można z dnia na dzień znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwania o ile konto reklamowe zostanie odpowiednio zasilone. Niestety w porównaniu do SEO efekt ten nie jest długoterminowy i w momencie gdy środki na koncie zostaną wyczerpane to reklamy nie będą emitowane.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *