Link głęboki

Link głęboki (Deep link) – jest to odnośnik kierujący do danej podstrony danego serwisu zamiast do strony głównej. Ich stosowanie jest istotne w procesie pozycjonowania, zwłaszcza z użyciem anchor textów zawierających frazę kluczową. Można w taki sposób wskazywać robotom, ze pod konkretnym adresem znajduje się treść bezpośrednio powiązana z wykorzystaną frazą.

Więcej o wstawianiu linków na stronę, także głębokich oraz linkowaniu wewnętrznym można przeczytać we wpisie o optymalizacji treści wpisów pod SEO.

Użytkownicy często stosują linki głębokie, ponieważ są bardzo wygodne a ich wykorzystanie naturalne. Chcąc podzielić się z kimś innym znalezioną treścią o wiele łatwiej (i sensowniej) jest podesłać bezpośredni link do określonego artykułu niż link do strony głównej z sugestią, że należy znaleźć wpis o danym tytule.

W ramach SEO takie linki są bardzo ważne ze względu na kierowanie fraz. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu kierowania (jakie podstrony powinny rankować na określone frazy) można uniknąć kanibaizacji i kontrolować strony wejścia użytkowników względem ich intencji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *