Jak zrobić dobrą tematyczną stronę zapleczową?

Strony zapleczowe to inaczej witryny internetowe, które oddziałują na pozycjonowanie strony docelowej. Na stronach zapleczowych umieszczane są linki, które przekierowują odbiorców do strony, która ma być wyżej wyróżniana w wyszukiwarkach internetowych. Posiadanie strony zapleczowej również zobowiązuje nas do dbania o nią jak o tę główną.

Kiedy zdecydować się na tematyczną stronę zapleczową?

Jeśli chcemy pokazać się w sieci, powinniśmy zdecydować się na stworzenie takiej strony. Decyzja o stworzeniu zaplecza jest uzależniona od właściciela domeny głównej. W momencie, kiedy chcemy sprawić, aby nasza główna strona zyskiwała większe grono odbiorców, lepsze wynik w wyszukiwarce warto utworzyć właśnie taką stroną zapleczową. Jako właściciele zaplecza mamy dostęp do informacji, które tam zamieszczamy, możemy sami decydować, kiedy i co zostanie opublikowane. Dodatkowo decydujemy o linkowaniu, które w pozycjonowaniu stanowi kluczową rolę.

Tematycznie powiązana z domeną główną

Strona zapleczowa powinna być powiązana tematyczne z domeną główną. Dzięki temu przyniesie nam to pozytywne korzyści. Umieszczenie, chociażby linków do naszej strony głównej na zapleczu powinno mieć ten sam bądź podobny temat. Tworzenie stron zapleczowych o innej tematyce, nie przyniesie nam aż takich rezultatów, jakich oczekujemy.

Zamieszczane treści na stronach zapleczowych powinny być tak samo unikatowe i wartościowe jak na naszej stronie głównej. Wpłynie to korzystnie pod względem wiarygodności naszej strony i nas jako przedstawicieli naszej marki.

Jeśli chcemy tworzyć strony zapleczowe musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów

  1. Nazwa portalu oraz domena

Wybór domeny jest dosyć ważny w zakładaniu strony zapleczowej. Warto postawić na prostą, która nie będzie sprawiała problemu naszych odbiorcom. Utworzenie jej powinno mieć związek z tematyką naszej strony oraz być krótka. Dobrym sposobem jest również unikanie cyfr, znaków specjalnych, ponieważ mogą również sprawić problemy.

Kolejnym etapem jest wybór nazwy portalu. Strona, która będzie miała nazwę tematyczną do informacji zawieranych na naszym zapleczu, doda jej wiarygodności oraz profesjonalizmu. Powinniśmy skupić się na prostej nazwie, która jest łatwa do zapamiętania.

  1. Logo naszej strony zapleczowej

Kolejny ważny element, który następuje po utworzeniu domeny oraz nazwie portalu. Logo jest wizytówką naszej strony, które w dzisiejszych czasach posiada praktycznie każda strona. Jeśli chcemy przyciągnąć więcej odbiorców, powinniśmy to rozważyć.

Jeśli nie mamy pojęcia jak stworzyć logo bądź nie mamy wystarczających umiejętności, możemy skorzystać z darmowych kreatorów, które pomogą nam w szybki i łatwy sposób zrealizować ten etap. Niektóre kreatory mają funkcje doboru, np. czcionek ewentualnie różnego typu obrazków.

Możemy również skorzystać z pomocy profesjonalnego grafika, który stworzy nam unikatowe logo, które będzie wyróżniało się na tle konkurencji. Jest to oczywiście płatna opcja, ale bardziej skuteczna.

  1. Treści na stronach zapleczowych

Musimy zadbać o treści, które publikujemy na swoich stronach zapleczowych. Nasi odbiorcy oczekują od nas ciekawych oraz rzetelnych informacji. Zamieszczane treści powinny być lekkie i łatwe w czytaniu. Jest to sposób na zachęcenie odbiorców do odwiedzania naszej strony, chęci przeczytania innych wpisów oraz udostępnianie go innym użytkownikom. W ten sposób możemy wygenerować ruch oraz pozyskać nowych potencjalnych odbiorców.

Teksty tworzone na naszą stronę zapleczową powinny być powiązane z tematyką strony oraz pisanie w oparciu konkretne informacje. Możemy wynająć copywriterów, którzy będą się specjalizowali w naszej branży i napiszą dla nas wyjątkowe treści.

  1. Strona zapleczowa a content marketing

Tworząc strony zapleczowe, powinniśmy tak samo poświęcić się im, jak stronom głównym. Pamiętać musi, aby stawiać na jakość, ponieważ wpływamy na estetykę, jak i użyteczność. Dzięki temu pozyskamy miejsce, w którym będziemy mogli, zastosować link building by nasze linki zyskały na wartości. Możemy również strony zapleczowe wykorzystać jako źródło dochodu, stosując ją jako stronę pod artykuły sponsorowane (oczywiście pamiętając o tematyce naszej strony głównej). Możemy w ten sposób rozwijać swoją stronę oraz pozycjonować domenę główną.

  1. Systematyczność wpisów oraz aktualizacja

Musimy pamiętać, aby regularnie zamieszczać nowe wpisy na naszej stronie zapleczowej. Jeśli chcemy mieć stałe grono odbiorców oraz pozyskiwać w tym czasie nowych czytelników, nie możemy zaniedbać naszego portalu. Dbanie o regularne tworzenie treści może nie być dla nas łatwe, chociażby z powodu braku czasu, czy braku umiejętności tworzenia wyjątkowych artykułów. Jak wyżej wspomniano, możemy zdecydować się na podjęcie współpracy z copywriterem. Umieszczając, chociażby kilka wpisów w miesiącu spowoduje to, że nasza strona zdobędzie zaufanie czytelników oraz stanie się wiarygodnym źródłem pozyskiwania informacji.

  1. Wykorzystanie social media

Możemy uzyskać lepsze efekty, posiadając strony w social media. Przyczynimy się tym do zwiększania świadomości naszej marki oraz zachęcania czytelników do odwiedzania naszej strony zapleczowej, z której zaś przejdą na naszą witrynę główną.

Czego dowiedzieliśmy się o stronach zapleczowych

Jak wiadomo strony zapleczowe, wymagają od nas poświęcenia i skupienia się w rozbudowywaniu ich. Nie tylko pozycjonują naszą stronę główną, ale również mogą zbudować sieć wartościowych linków. Dodatkowym atutem również jest pozyskiwanie odpowiedniej grupy odbiorców, która będzie zainteresowana naszym przekazem.

Zbudowanie wartościowego zaplecza wzbudzi w naszych odbiorcach zaufanie i lojalność wobec naszej marki. Jeśli nasi czytelnicy będą wracać do nas po kolejne ciekawe treści, które będą mogli wykorzystać, to również zdecydują się na skorzystanie z naszych oferowanych usług. Warto pamiętać, że treści tworzymy z myślą o naszych odbiorcach i to dla nich powstają kolejne wpisy. Jeśli nasi czytelnicy/klienci będą zadowoleni, to wpłynie to korzystanie na rzecz naszej witryny docelowej oraz dzięki temu będzie budował się dobry wizerunek naszej marki i firmy.

Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz