Jak zarobić prowadząc blog ?

O czym pisać na blogu? Na to pytanie szukają odpowiedzi początkujący blogerzy, którzy nie mają pojęcia jak zacząć. Natomiast odpowiedź jest prosta, pisz o tym, co lubisz. Wtedy takie wpisy przychodzą nam z łatwością, są lekkie w czytaniu, mogą bardziej zainteresować naszych przyszłych czytelników. Nie musimy skupiać się na jednym temacie, możemy poświęcić się kilku sprawom, możemy relacjonować podróże, polecając różnego rodzaju rozwiązań, miejsc do zwiedzenia, jednocześnie dodawać recenzję kosmetyków i sprzedawać swoje e-booki dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych.

Jednakże warto skupiać się w kręgu jednego tematu, aby mieć konkretne grono odbiorców. Nie odchodzić rozbieżnie od konkretnego celu. Możemy oczekiwać, aż odezwie się do nas jakiś przedstawiciel konkretnej marki zdecydowany na współpracę oraz zamieszczania reklam na naszym blogu. Możemy również sami pozyskać markę, która nas interesuje i chcielibyśmy ją promować na własnym blogu.

Ważne jest, jak już zdecydujemy się na coś konkretnego to, żeby iść w tym kierunku, ponieważ nie będziemy mieli czytelników, kiedy codziennie przedstawimy coś innego. Ponieważ niewielu będzie chętnych do zapoznania się z jakąś ofertą, kiedy produkt będzie prezentowany raz na pół roku.

Ile można zarobić na blogu?

Jeśli chodzi o zarobki, które zyskujemy poprzez prowadzenie bloga- to nie ma jakichś określonych granic od- do. W zależności od naszych działań, liczby odsłon, liczby followersów, a nawet uzależnione jest to od aktywności na innych stronach polecanych i reklamowanych przez nas. Możemy już na początku zarabiać kilkaset złotych miesięcznie, prowadząc systematyczne działania, publikując wpisy, wkładając pracę w nie, aby pozyskiwać ruch na nim. Następnie można nawet osiągnąć próg dochodowy nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Nieliczni blogerzy potrafią utrzymywać się tylko z posiadania bloga, nie pracując nigdzie indziej, ponieważ rocznie potrafią zarobić nawet kilkaset tysięcy.

Zarabiane poprzez reklamy banerowe

Jest to łatwy sposób na zarabianie. Polega to na umieszczaniu reklamy konkretnej marki na naszym profilu. Może ona zostać na bokach, być wpleciona pomiędzy tekst. Wcześniej był to bardzo popularny sposób, aktualnie popyt na niego zmalał, ale jeszcze cieszy się uznaniem. Reklama banerowa jest to wynajmowanie przestrzeń firmom pod ich reklamy. Muszą być to widoczne miejsca, możemy również decydować, jakie to reklamy będą wyświetlane. Jeśli użytkownik odwiedzi naszego bloga, wejdzie w reklamę, to dostajemy jakąś prowizję od zarobku.

Afiliacja – popularny sposób na zarabianie

Jest to bardzo popularna i opłacalna forma zarabiania przez bloga. Prowadząc bloga, np. o kosmetyce, nawiązujemy współpracę z konkretną marką i prezentujemy produkty na naszym profilu. Możemy to przestawiać w formie poradników, „jak zadbać o włosy” stosując przy tym szampon konkretnej marki. W ten sposób ludzie chętniej podchodzą do zakupów, jeśli ktoś przetestował wcześniej jakąś firmę i jest w stanie ją polecić.

W tym przypadku część zarobkowa uzależniona jest od sprzedaży. Otrzymujemy konkretny procent od danego zysku. Pamiętajmy, że decydując się na tę strategię, powinniśmy zadbać o współpracę z firmami, które mają wartościowe produkty, które są dobrej jakości. Ten aspekt jest ważny, ponieważ tutaj również ważna jest nasza reputacja.

Artykuły sponsorowane

Prowadząc bloga, możemy skorzystać również z opcji udostępniania artykułów sponsorowanych. Jeśli nasz blog ma duże zasięgi wiele firm, będzie chciało wypromować swoją ofertę poprzez udostępnianie swoich informacji. Jednakże wstawianie gotowca, może mieć dla nas negatywny skutek w postaci utraty obserwujących. Warto rozważyć tę opcję, ale oferując pisanie samodzielnie treści sponsorowanych, które będą miały charakter strony, nie będą odbiegały od stylu. W ten sposób możemy zachęcić odbiorców do zapoznawania się z ofertą.

Zarobki związane z udostępnianiem artykułów sponsorowanych na swoim blogu są przeróżne. Zależy, to jak w każdym przypadku od ilości obserwujących, a w szczególności od tematyki bloga. Zaczynając przygodę z blogiem, jak i udostępnianiem artykułów sponsorowanych zarobki mieszczą się w granicach kilkudziesięciu złotych za wpis. Jednakże eksperci, którzy posiadają poważne tematy, mają duże zasięgi, mogą za wpis uzyskać nawet kilka tysięcy złotych za jeden wpis.

Zarabianie poprzez współpracę ze znanymi markami

Jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie. Nie tylko pomaga podnieść to renomę naszego bloga, ale również zarobić całkiem dobrze. Taka forma zarobku jest tylko dla popularnych blogerów, którzy mają kilkaset tysięcy, a nawet milinów obserwujących. Ponieważ są już znani, mają zaufanie u swoich czytelników, wyrobili swój prestiż, polecają sprawdzone produkty, ludzie chętniej wtedy przystępują do zakupów.

Jednakże nie poddawajmy się, jeśli nasz przekaz będzie wartościowy, szybko nabierze popularności wtedy i nami zainteresują się w firmy z propozycją współpracy.

Zarabianie – sprzedawanie

Istnieje jeszcze jedna opcja zarabiania, jest nią promowanie marki osobistej. Możemy, prowadząc bloga reklamować własne produkty, pokazywać ich skuteczność, przydatność. W ten sposób zwiększymy sprzedaż na własnych stronach. Jak wyglądają zarobki w tym przypadku? Tutaj również jest to uzależnione od popularności naszego bloga oraz popytu na produkty, której oferujesz w swojej sprzedaży.

Jak podsumować więc zarabianie przez bloga?

Prowadząc bloga, da się zarobić, nawet niektórzy są w stanie utrzymywać się tylko z tego. Jednakże, aby tak się stało, musimy długo i solidnie pracować na takie efekty. Najważniejsze to mieć strategię, opracowany plan. Chcąc zostać blogerem, powinniśmy w jakimś stopniu mieć umiejętność tworzenia wartościowych treści, które będą zachęcały, inspirowały, a nawet uczyły.

Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz